Regulamin Italia Forum.

Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 00:58
Lokalizacja: Kraków i okolice

Regulamin Italia Forum.

Postautor: Tom_Cat » piątek, 7 cze 2013, 14:00

Regulamin Italia Forum.

I. Rejestracja.

 1. Rejestrując się na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" zgadzasz się z postanowieniami niniejszego regulaminu.
 2. Naszym założeniem jest to, aby Italia Forum było dostępne dla wszystkich, jako miejsce wzajemnej wymiany doświadczeń i funkcjonowało według filozofii "pomagamy sobie nawzajem". Italia Forum nie jest bezpłatnym przewodnikiem i poradnikiem turystycznym. Jeśli nie zgadzasz się z naszą filozofią funkcjonowania forum, to z przykrością musimy stwierdzić, że prawdopodobnie nie jest to miejsce dla Ciebie.
 3. Jedna osoba może posiadać tylko jedno konto. Zabrania się tworzenia nowego konta bez wcześniejszego powiadomienia i zgody administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 4. Użytkownicy, którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali się na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" przez 6 miesięcy będą usuwani.
 5. Niektóre działy maja ograniczony dostęp, więc aby mieć możliwość ich przeglądania i pisania, należy się zarejestrować, a następnie zalogować.

IA. Użytkowanie.

 1. Wszelkie pytania, wątpliwości, problemy, rozterki, przemyślenia, opinie, relacje, porady proszę zadawać i opisywać na forum. Do tego właśnie zostało powołane i służy "Italia Forum - forum podróżnicze miłośników Włoch".
 2. Administratorzy i Moderatorzy "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" nie udzielają porad przez PW (prywatne wiadomości). Proszę nie zadawać pytań tą drogą, bo pozostaną bez odpowiedzi. Oczywiście nie dotyczy to problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem forum, a niemożliwych do zadania w odpowiednim dziale.

II. Wątki (Tematy).

 1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy takiego nie ma już na forum, możesz w tym celu skorzystać z wyszukiwarki. Być może odpowiedź na nurtujący Cię problem została już wcześniej udzielona.
 2. Tytuł wątku powinien odzwierciedlać jego treść. Ułatwi to poszukiwanie informacji.
 3. Przed napisaniem nowego wątku, zwróć uwagę, aby był umieszczony w odpowiednim dziale.
 4. Nie będzie tolerowane zakładanie wątków o tej samej, bądź bardzo zbliżonej treści w różnych działach.
 5. Administratorzy i Moderatorzy "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" mają prawo w każdej chwili usunąć, przeedytować, przenieść lub zamknąć każdy wątek.

III. Posty.

 1. Posty o tej samej treści piszemy jeden raz.
 2. Piszemy zawsze na temat.
 3. Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie.
 4. Nie będą tolerowane posty (informacje) mogące w jakikolwiek sposób wprowadzić użytkowników w błąd (także, co do źródła pochodzenia treści), nieprawdziwe, niesprawdzone (o ile nie zostało to wyraźnie zaznaczone).
  Linki w postach wskazane przez użytkownika mają odnosić się do konkretnej lokalizacji omawianego tematu lub treści, mają wskazywać dokładne źródło, a nie kierować w bliżej nieokreśloną część strony bądź portalu, inaczej będą traktowane jako reklama i usuwane.
 5. Na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" obowiązuje język polski ze szczególnym uwzględnieniem zasad gramatyki, ortografii, interpunkcji. Aby napisać post bez błędów można użyć edytora tekstu lub przeglądarki z możliwością korekty błędów.
 6. Do odpowiadania na posty służy przycisk "Odpowiedz". Jeśli używasz przycisku "Cytuj", przytnij odpowiednio cytat, tak, aby odnosił się do kwestii, na którą odpowiadasz.
 7. Nie będzie tolerowane wklejanie/pisanie postów o tej samej, bądź bardzo zbliżonej treści, o tym samym znaczeniu w różnych działach.
 8. Nie będzie tolerowane powtórne wklejanie/pisanie posta po usunięciu go przez Administratora lub Moderatora.
 9. Administratorzy i Moderatorzy "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" mają prawo w każdej chwili przeedytować, przenosić i usuwać posty bez podania uzasadnienia.

IV. Ustawienia profilu użytkownika.

 1. Nazwa użytkownika.
  Nazwa użytkownika (login) nie może zawierać wulgarnych i obraźliwych treści, niezgodnych z polskim prawem, nie może posiadać jakichkolwiek elementów komercyjnych, ani zawierać adresu stron WWW lub nazw serwisów. Elementy komercyjne, adresy stron WWW lub nazwy serwisów w Nazwie użytkownika dozwolone są tylko za zgodą Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 2. Podpis (sygnatura).
  a. Stopka (Panel użytkownika>Profil>Podpis) może zawierać opis, sentencję, emotki, ale łączna liczba znaków nie może być większa niż 255. Jeśli zawiera link to tylko do własnej lub zaprzyjaźnionej niekomercyjnej strony.
  b. Ogłoszenia komercyjne z hasłem reklamowym oraz linkiem do strony z ofertą (w stopce), mogą zawierać wyłącznie treści związane z tematyką forum, dozwolone są tylko za zgodą Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 3. Profil.
  Strona WWW ustawiana w profilu Użytkownika może zawierać adres tylko do własnej lub zaprzyjaźnionej niekomercyjnej strony. Adresy do stron komercyjnych zgodnych z tematyką forum dozwolone są tylko za zgodą Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 4. Avatary.
  Maksymalne rozmiary; szerokość: 90 pikseli, wysokość: 90 pikseli, wielkość pliku: 18 KB.
 5. Grupy.
  Na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" istnieją wyróżnione grupy: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Ekipa, Italia. W ich skład wchodzą oprócz Administratorów i Moderatorów, aktywni Użytkownicy wspierający "Italia Forum - forum podróżnicze miłośników Włoch".
 6. Rozwiązywanie problemów technicznych.
  Jeśli na problem nie ma odpowiedzi w FAQ (Najczęściej zadawane pytania), zapytanie należy umieścić w dziale Problemy techniczne (dostęp do działu jest możliwy po zalogowaniu).

V. Reklama, ogłoszenia.

 1. Do zamieszczania treści komercyjnych służy dział Tablica ogłoszeniowa – wyłącznie treści związane z tematyką forum, uzgodnione z Administracją "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 2. Ogłoszenia prywatne mogą być zamieszczane tylko w dziale Tablica ogłoszeniowa – wyłącznie treści związane z tematyką forum.

VI. Wyłączenie odpowiedzialności.

 1. Publikowane posty są prywatnymi opiniami użytkowników. Właściciel "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch", ani Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść, ani szkody, jakie mogą one wyrządzić.

VII. Postanowienia końcowe.

 1. Wszelkie działania, w jakiejkolwiek formie, prowadzone przez osoby lub grupy osób na szkodę "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch", będą skutkować natychmiastowym udzieleniem bana.
 2. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści, zdjęć, materiałów wideo w celach komercyjnych bez zgody Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" jest zabronione.
 3. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści, zdjęć, materiałów wideo w celach niekomercyjnych innych niż promocja "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch", a zawartych na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" jest dozwolone tylko z podaniem źródła i za zgodą Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch".
 4. W przypadku treści takich jak teksty, zdjęcia i materiały wideo, Użytkownik przyznaje Administracji "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" uprawnienia zezwalające na wykorzystanie wszelkich treści objętych prawem własności intelektualnej publikowanych przez niego w ramach "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" lub w związku z nim.
 5. Jeśli łamiesz regulamin obowiązujący na "Italia Forum - forum podróżniczym miłośników Włoch" możesz otrzymać ostrzeżenie, Twoje posty mogą być skasowane, możesz otrzymać zakaz pisania, zostać zbanowany, a w ostateczności Twoje konto zostanie usunięte.
 6. Administracja "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" ma prawo do zmiany regulaminu.
 7. Skrypt "Italia Forum - forum podróżniczego miłośników Włoch" wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Cookies nie zawierają żadnych informacji, które podasz i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum.

Wróć do „Informacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CC [Bot] i 0 gości