Lecce - "Florencja południa".

Awatar użytkownika
Konrad
Administrator
Posty: 904
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2012, 18:50
Lokalizacja: Baunei / Urbino, Italia

Lecce - "Florencja południa".

Post autor: Konrad »

W maju i czerwcu podróżowaliśmy trochę po południu Włoch. Poniżej kilka zdjęć z miejscowości Lecce - stolicy i najważniejszego centrum kultury Półwyspu Salentyńskiego w Puglii. Lecce to jedno z najładniejszych włoskich miast, nazywane często "Florencją południa" i "perłą baroku" ze względu na liczne zabytki z epoki baroku i Cesarstwa Rzymskiego. Jeśli ktoś będzie w tamtej okolicy to zdecydowanie warto odwiedzić to urocze i nie do końca opanowane jeszcze przez masową turystykę miejsce. :thumb up:
Załączniki
Porta (Brama) San Biagio, Lecce, Włochy.
Porta (Brama) San Biagio, Lecce, Włochy.
lecce-01.jpg (275.99 KiB) Przejrzano 4 razy
Uliczka, Lecce, Włochy.
Uliczka, Lecce, Włochy.
lecce-02.jpg (239.4 KiB) Przejrzano 4 razy
Uliczka, Lecce, Włochy.
Uliczka, Lecce, Włochy.
lecce-03.jpg (248.12 KiB) Przejrzano 4 razy
Chiesa (Kościół) di Santa Chiara, Lecce, Włochy.
Chiesa (Kościół) di Santa Chiara, Lecce, Włochy.
lecce-04.jpg (237.91 KiB) Przejrzano 4 razy
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
lecce-05.jpg (201.64 KiB) Przejrzano 4 razy
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
lecce-06.jpg (258.01 KiB) Przejrzano 4 razy
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
Anfiteatro Romano (Amfiteatr Rzymski), Lecce, Włochy.
lecce-07.jpg (252.22 KiB) Przejrzano 4 razy
Castello (Zamek) Carlo V, Lecce, Włochy.
Castello (Zamek) Carlo V, Lecce, Włochy.
lecce-08.jpg (275.63 KiB) Przejrzano 4 razy
Parco Pubblico (Park Publiczny), Lecce, Włochy.
Parco Pubblico (Park Publiczny), Lecce, Włochy.
lecce-09.jpg (274.83 KiB) Przejrzano 4 razy
Palazzo del Governo, Lecce, Włochy.
Palazzo del Governo, Lecce, Włochy.
lecce-10.jpg (256.2 KiB) Przejrzano 4 razy
Palazzo del Governo, Lecce, Włochy.
Palazzo del Governo, Lecce, Włochy.
lecce-11.jpg (198.66 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
lecce-12.jpg (242.86 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
lecce-13.jpg (292.33 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
lecce-14.jpg (374.71 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
lecce-15.jpg (291.11 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce, Lecce, Włochy.
lecce-16.jpg (277.96 KiB) Przejrzano 4 razy
Basilica (Bazylika) di Santa Croce - sufit, Lecce, Włochy.
Basilica (Bazylika) di Santa Croce - sufit, Lecce, Włochy.
lecce-17.jpg (337.79 KiB) Przejrzano 4 razy
Chiesa (Kościół) di San Matteo, Lecce, Włochy.
Chiesa (Kościół) di San Matteo, Lecce, Włochy.
lecce-18.jpg (235.98 KiB) Przejrzano 4 razy
Uliczka, Lecce, Włochy.
Uliczka, Lecce, Włochy.
lecce-19.jpg (247.45 KiB) Przejrzano 4 razy
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
lecce-20.jpg (218.78 KiB) Przejrzano 4 razy
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
lecce-21.jpg (177.32 KiB) Przejrzano 4 razy
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
Piazza (Plac) Duomo, Lecce, Włochy.
lecce-22.jpg (160.95 KiB) Przejrzano 4 razy
Duomo (Katedra), Lecce, Włochy.
Duomo (Katedra), Lecce, Włochy.
lecce-23.jpg (189.05 KiB) Przejrzano 4 razy
Chiesa (Kościół) di Sant'Irene, Lecce, Włochy.
Chiesa (Kościół) di Sant'Irene, Lecce, Włochy.
lecce-24.jpg (247.17 KiB) Przejrzano 4 razy
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 53
Rejestracja: czwartek, 28 lis 2013, 16:17

Re: Lecce - "Florencja południa".

Post autor: Adi »

Ładnie tam. :)
Ooo!!!
Dziecko macie :brawo: a nic się nie pochwaliłeś :mrgreen:
fotka nr 2 :kawa:
Alkohol pity z umiarem nie jest szkodliwy nawet w dużych ilościach...
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator
Posty: 904
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2012, 18:50
Lokalizacja: Baunei / Urbino, Italia

Re: Lecce - "Florencja południa".

Post autor: Konrad »

Adi pisze:Ooo!!!
Dziecko macie :brawo: a nic się nie pochwaliłeś :mrgreen:
fotka nr 2 :kawa:
Ha ha :D żeby tylko jedno, całą gromadkę - zdjęcie nr 21 :P i nowe auto - zdjęcie nr 20. :P
Przyznaj się co degustowałeś, bo nie wierzę, że to po kawie. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CC [Bot] i 0 gości