Parę kroków po Sycylii...

LatamBoLubię

Re: Parę kroków po Sycylii...

Postautor: LatamBoLubię » piątek, 13 gru 2013, 19:47

Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że szkoda byłoby wszystkie swoje zachwyty pozostawić na Sardynii. Z tego też względu staram się nie wracać w miejsca, które już odwiedziłem. ;)
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » piątek, 13 gru 2013, 20:03

LatamBoLubię pisze:Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że szkoda byłoby wszystkie swoje zachwyty pozostawić na Sardynii. Z tego też względu staram się nie wracać w miejsca, które już odwiedziłem. ;)

W przypadku Sardynii ta metoda się nie sprawdza, niemal wszyscy wracają. :mrgreen: To się nazywa "wirus sardyński". :lol:
Jednak ja też uważam, że warto odwiedzać różne miejsca, choćby po to, żeby mieć jakieś porównanie.
Awatar użytkownika
79mateusz

Postautor: 79mateusz » piątek, 13 gru 2013, 22:49

Konrad pisze:Z drugiej strony wydaje mi się, że masz jeszcze duże szanse na takie doznania, mnie przynajmniej trafiały się doznania, o których piszecie, w innych miejscach, kiedy znałem już Sardynię. :D

LatamBoLubię pisze:Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że szkoda byłoby wszystkie swoje zachwyty pozostawić na Sardynii. Z tego też względu staram się nie wracać w miejsca, które już odwiedziłem. ;)

Konrad pisze:W przypadku Sardynii ta metoda się nie sprawdza, niemal wszyscy wracają. :mrgreen: To się nazywa "wirus sardyński". :lol:

Moje rozważania dotyczą wyłącznie Europy a konkretnie południa Europy. Praktycznie nigdy nie wracam w to samo miejsce bo także wyznaję zasadę, że świat jest zbyt duży i piękny ale na Sardynii to się nie sprawdziło. Od dwóch lat szukam miejsca, które spełni to co oferuje Sardynia i jedyne miejsce jakie namierzyłem to Spiaggia dei Conigli na wyspie Lampedusa. Na moją ocenę składają się nie tylko piękne plaże ale i zagęszczenie turystów - na Sardynii jest ono zdecydowanie mniejsze niż w przypadku Grecji czy Włoch kontynentalnych a jednocześnie oferuje setki... myślę, że jakby dobrze zliczyć to tysiące plaż i zatoczek. Ponadto na Sardynii niesamowita jest koncentracja przyrody - masz np. w promieniu 30km wszystkie możliwe odmiany plaż, góry, skały, kaniony, jaskinie, równiny, dzikie zwierzęta itd. Pomijam w moim wywodzie Korsykę. Jestem przekonany, że podobnych doznań dostarczy mi w przyszłości Islandia (myślę, że jest to właśnie taka Sardynia północy).

Wróć do „Sycylijskie podróże”