Plaże i przyroda na Sycylii

Awatar użytkownika
79mateusz

Plaże i przyroda na Sycylii

Postautor: 79mateusz » czwartek, 10 sty 2013, 21:27

Sycylia to niewątpliwy kierunek na dalszą lub bliższą przyszłość. Czy można ją porównać do Sardynii? - chodzi mi o plaże i przyrodę.
Awatar użytkownika
agatuniowo
Administrator

Re: Plaże i przyroda na Sycylii

Postautor: agatuniowo » sobota, 12 sty 2013, 15:17

Sardynia jest jedyną i niepowtarzalną wyspą :D Jeśli chodzi o plaże to nie można porównać jej do Sycylii. Na Sycylii nie ma aż takiej różnorodności plaż, takich kolorów morza i przejrzystości wody jak na Sardynii. Oczywiście są też miejsca z pięknymi plażami, ale to niewielka część tego co można zobaczyć na Sardynii.
Mnie najbardziej podobają się na Sycylii plaże w rezerwatach przyrody: Zingaro, Torre Salsa, Oasi Faunistica di Vendicari, Laghetti di Marinello, Isola Bella. Piękne są również sycylijskie wyspy: Pelagie, Pantelleria, Egadi, Eolie. Różnią się tym od wysp na Sardynii, że niektóre z nich leżą bardzo daleko od Sycylii i dostanie się na nie wymaga osobnej podróży.
Jedyną śródziemnomorską wyspą, którą można porównać do Sardynii jest Korsyka.
Sycylię wyróżnia kultura, zabytki, dobra kuchnia, interesujace miasteczka. Przyroda na wyspie jest również bardzo ciekawa: góry (Etna), jeziora, śródziemnomorska roślinność.
Awatar użytkownika
MichalSz

Postautor: MichalSz » poniedziałek, 5 sie 2013, 16:00

Ja bym jednak nie porównywał. Dwie zupełnie inne atmosfery, choć obie wyspy mają zachwycające plaże. Jeśli chodzi o Sycylię to np. mój kolega był kilkanaście dni temu na zachodnim wybrzeżu w Trapani i jest zachwycony (więcej tutaj http://wakacjewlochy.lh.pl/najlepsze-mi ... y-weekend/). Teraz śmiga na Sardynię, więc będzie w stanie też coś mi o tym powiedzieć. Ja osobiście na tyle ile znam obie wyspy (Sardynię znacznie lepiej), to jednak wolę Sardynię ze względu na jej bardziej hmmm "elitarny" charakter, różne odcienie morza.
Bo trudno nie zakochać się we Włoszech
www.wakacjewlochy.lh.pl
Awatar użytkownika
Travellerka

Postautor: Travellerka » niedziela, 22 cze 2014, 21:24

Niedawno wróciłam z dwutygodniowej objazdówki po Sycylii i muszę powiedzieć, że można tam znaleźć wiele pięknych zakątków i plaż. Uznawana za jedną z najpiękniejszych jest plaża znajdująca się w północno zachodniej części wyspy, w miejscowości San Vito Lo Capo. Biały piaseczek i palmy w nim posadzone wyglądają cudownie. Można się poczuć niczym na Karaibach :-) W pobliżu znajduje się także Rezerwat Przyrody Zingaro, obfitujący w piękne krajobrazy i malownicze zatoczki. Nie mniej piękne widoki znajdziecie w Taorminie. Isola Bella wprost zachwyca :-) Plaża w Cefalu również niczego sobie :-) W wolnej chwili zapraszam na mojego bloga, gdzie znajdziecie wiele sycylijskich relacji i zdjęć: http://www.travellerka.blogspot.com/search/label/sycylia

Pozdrawiam
Travellerka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 cze 2014, 22:50 przez Linx, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Korekta linku zgodnie z Regulaminem, punkt III.4. "Linki w postach wskazane przez użytkownika mają odnosić się do konkretnej lokalizacji omawianego tematu lub treści, mają wskazywać dokładne źródło, a nie kierować w bliżej nieokreśloną część strony
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » środa, 25 cze 2014, 15:40

Witaj na forum. :hej:
Travellerka pisze:Uznawana za jedną z najpiękniejszych jest plaża znajdująca się w północno zachodniej części wyspy, w miejscowości San Vito Lo Capo. Biały piaseczek i palmy w nim posadzone wyglądają cudownie. Można się poczuć niczym na Karaibach :-)

Plaża bardzo ładna, tylko te tłumy ludzi. ;)
Załączniki
san_vito_lo_capo.jpg
Plaża w San Vito Lo Capo (zdjęcie zrobione przed szczytem sezonu).
san_vito_lo_capo.jpg (195.11 KiB) Przejrzano 45 razy
Awatar użytkownika
Travellerka

Postautor: Travellerka » piątek, 27 cze 2014, 13:42

W wysokim sezonie pewnie tak, ale na przełomie maja i czerwca miałam niemal cała plaże do własnej dyspozycji :-)
Załączniki
983707_896471623703095_1596842418095231141_n.jpg
983707_896471623703095_1596842418095231141_n.jpg (128.53 KiB) Przejrzano 44 razy

Wróć do „Sycylijskie różności”