Lipcowa, upalna Toskania:-)

nati33

Lipcowa, upalna Toskania:-)

Postautor: nati33 » poniedziałek, 23 gru 2013, 19:52

Witajcie kochani mam przyjemność być nowym użytkownikiem na tym forum i chciałabym wam napisać o moim pobycie w Toskanii. Ponieważ mam wolne wakacje wybraliśmy upalny lipiec wiedząc co nas czeka, że odtąd cień będzie naszym najlepszym przyjacielem. Polecieliśmy z Krakowa do Pizy i już tam uderzył w nas upał. Nasza baza wypadowa mieściła się na campingu w cudnej Florencji. Nie będę wyjątkiem urzekła mnie od A do Z. Zwiedziliśmy poza Pizą również San Gimignano, Greve, Montefioralle i Elbę a właściwie jej malutką część. W 8 dni nie uda się zobaczyć nawet niewielkiej części dlatego staraliśmy się smakować powoli to co jest blisko. Największe wrażenie wywarła na mnie Florencja, Elba i San Gimignano. Bardzo chcemy kiedyś tam wrócić żeby zobaczyć Sienę i Volterę. A gdy syn podrośnie to może uda się z mężem spędzić romantyczny tydzień na Elbie, tak aby poznać ją ze wszech stron:-) Gdy słyszę jak piszecie byłam byłem kilka razu tu i tam zastanawiam się jak to robicie poza wygraną w Totolotka oczywiście:-) Chociaż hmmm....oprócz Toskanii byłam dwa razy jako nastolatka we Włoszech w innych rejonach więc wcale nie jest tak źle...:-) Pozdrawiam wszystkich miłośników tego pięknego kraju.
Awatar użytkownika
79mateusz

Re: Lipcowa, upalna Toskania:-)

Postautor: 79mateusz » poniedziałek, 23 gru 2013, 22:04

Witaj :klaniamsie:

Ja z rodziną byłem w Toskanii w 2011 i mieliśmy bardzo podobny program do Twojego. Wtedy moje "podróżowanie" było nieco inne niż teraz. Bukowaliśmy ze znajomymi kemping i jechaliśmy... na miejscu dopiero się orientowaliśmy co tu można zobaczyć :? Jedną z wycieczek była Elba i tam doznałem wewnętrznej przemiany - po raz pierwszy w życiu zobaczyłem przyrodę jaką wcześniej znałem wyłącznie z telewizji...

nati33

Postautor: nati33 » wtorek, 24 gru 2013, 10:45

Witam. :-) Niezwykła rodzinka, a wasze filmiki zapierają dech w piersiach!!!!! Widziałam, że wjechaliście linówką na Monte Cappane na Elbie. Czy można tam tez dostać się pieszo? Chętnie zdobyłabym ten szczyt będąc na Elbie. I bardzo jestem ciekawa, która wyspa zrobiła na was większe wrażenie, Elba czy Sardynia? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » wtorek, 24 gru 2013, 11:31

Witaj na forum. :hej:
Jeśli chodzi o Toskanię, to ja jestem, że tak powiem "odmieńcem". :mrgreen: W tym sensie, że większość ludzi zachwyca się przede wszystkim pięknymi miasteczkami tego regionu, oczywiście również bardzo mi się podobają, ale dla mnie najpiękniejszą częścią Toskanii są wyspy Archipelagu Toskańskiego. W szczególnności te małe i nieznane, ale również Elba.

nati33 pisze:I bardzo jestem ciekawa, która wyspa zrobiła na was większe wrażenie, Elba czy Sardynia?

Elba jest piękna, ale Sardynia to jednak inna bajka. Zobaczymy co o tym myśli Mateusz. :D
nati33

Postautor: nati33 » wtorek, 24 gru 2013, 12:54

Witam Konrad.:-) Zatem możemy sobie podać rękę, ponieważ kiedyś przebywając na forum typowo Toskańskim wzbudziłam grozę, a nawet złość swoim zauroczeniem Elbą, gdyż tłumaczono mi, iż nie jest Toskańska. Ech myślę, że jednak jest i bardzo chciałabym zobaczyć Capraię, Giglio, Pianosę, bo na ręsztę chyba wpływać nie wolno. Pisałam w osobnym poście jak można dostać się na te wysepki właśnie z Elby, a nie z innych części Włoch. Może coś wiesz na temat takich kosztow i czasu przejazdu? Pozdrawiam.
Ps. Fajne to forum.:-)
kamil1

Postautor: kamil1 » czwartek, 26 gru 2013, 20:56

Oj tak się mówi że Elba Toskańska, przecież to nic strasznego :P Piękne rejony :)
Awatar użytkownika
79mateusz

Postautor: 79mateusz » piątek, 27 gru 2013, 18:38

nati33 pisze:I bardzo jestem ciekawa, która wyspa zrobiła na was większe wrażenie, Elba czy Sardynia?

Konrad pisze:Elba jest piękna, ale Sardynia to jednak inna bajka. Zobaczymy co o tym myśli Mateusz. :D

Elba wywarła na mnie ogromne wrażenie ale Sardynia jakby to powiedzieć... może zacytuję pewną wypowiedź z jaką się kiedyś spotkałem: "O Sardynii nie mogę zbyt dużo powiedzieć, bo to jest miejsce, które sięgało ponad moje wyobrażenia
i chciałbym, żeby każdy z Was mógł to zobaczyć"

Wróć do „Toskania”