Monte Capanne - najwyższy szczyt na Elbie

Awatar użytkownika
79mateusz

Monte Capanne - najwyższy szczyt na Elbie

Postautor: 79mateusz » niedziela, 3 lut 2013, 00:30

Monte Capanne ma 1019 m n.p.m. niby niewiele ale ponieważ cały czas jest kontakt wzrokowy z poziomem morza to wrażenie jest niesamowite z resztą zobaczcie sami http://www.youtube.com/watch?v=QZMtwRg9c2w&list=PL89COH0Hk5UmBRX1Ptm7iXhtu2VZlPk3Y&index=3
Awatar użytkownika
agatuniowo
Administrator

Re: Monte Capanne - najwyższy szczyt na Elbie

Postautor: agatuniowo » niedziela, 3 lut 2013, 21:53

Byliście też na Elbie? Rzeczywiście bardzo ładne miejsce, góra niewysoka, ale gdy widzisz jak nisko jest morze wydaje się, że możesz palcem dotknąć nieba. Bardzo śmieszne kabinki na tej wyciągarce mają, niedaleko od nas na Monte Catria też są takie.

PS. pozazdrościłam avatara i też sobie wstawiłam :mrgreen:
Awatar użytkownika
79mateusz

Postautor: 79mateusz » poniedziałek, 4 lut 2013, 11:16

Tak, byliśmy w 2011. Ja tam przeżyłem wewnętrzną przemianę - po raz pierwszy w życiu zobaczyłem taką przyrodę i wtedy zachorowałem na podróże. Emila (żona) była wcześniej w USA więc widziała już trochę ale też ją Elba pochłonęła. I to właśnie wyspa Elba była dla nas kolebką Sardynii... Wtedy jeździliśmy jeszcze z przyjaciółmi ale teraz jeździmy sami bo nas ciągnie w nieznane a ich na baseny ze zjeżdżalniami :)

Kosze na wyciągu dla mnie trochę straszne. Na szczycie wyłączyli wyciąg bo panowie mieli sjestę przez 2h :)
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » wtorek, 5 lut 2013, 21:39

Ładnie tam. A drogi trochę wąskie, zwłaszcza jak mijasz samochód jadący z przeciwka… :o
agatuniowo pisze:PS. pozazdrościłam avatara i też sobie wstawiłam :mrgreen:
To pytanie poza tematem, ale muszę je zadać. Czy to Ty jesteś na tej plaży? :mrgreen:
Awatar użytkownika
79mateusz

Postautor: 79mateusz » środa, 6 lut 2013, 15:48

Tom_Cat pisze:Ładnie tam. A drogi trochę wąskie, zwłaszcza jak mijasz samochód jadący z przeciwka… :o

Ja największe poty wylałem na półwyspie Argentario, - wąskie dróżki kontra 7-osobowy VAN to jest prawdziwa szkoła jazdy. Na Elbie też się wpakowaliśmy w ślepą drogą - na 55 sekundzie http://youtu.be/Qi4Wix9qlis
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » czwartek, 7 lut 2013, 23:23

Uff, rzeczywiście bardzo wąsko. Nie wiem, kto był w tej 55 sekundzie na lepszej pozycji. Trudny wybór, starcie ze skałą czy stromy zjazd z górki.
Taki przejazd po wąskich i krętych drogach, zwłaszcza z lekkim przyspieszeniem wygląda rewelacyjnie. I wybrałeś dobry podkład muzyczny. :mrgreen:
Awatar użytkownika
agatuniowo
Administrator

Postautor: agatuniowo » piątek, 8 lut 2013, 22:25

Tom_Cat pisze: To pytanie poza tematem, ale muszę je zadać. Czy to Ty jesteś na tej plaży? :mrgreen:

Ja, a co nie widać? :lol:
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » sobota, 9 lut 2013, 21:07

Małe zdjęcie, to niedowidzę. :lol: Zamieść większe. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Konrad
Administrator

Postautor: Konrad » poniedziałek, 18 lut 2013, 11:23

Tom_Cat pisze:Ładnie tam. A drogi trochę wąskie, zwłaszcza jak mijasz samochód jadący z przeciwka… :o

Te drogi na Elbie nie są jeszcze takie złe. Moje ulubione to takie, gdzie ledwo mieści się jeden samochód, a droga jest dwukierunkowa, najlepiej jeszcze jak są przyklejone do skalnego urwiska. :lol: Wówczas pozostaje się modlić, żeby z naprzeciwka nic nie jechało, albo ktoś będzie musiał cofać się do tyłu, często kilkaset metrów, w jakieś szersze miejsce, gdzie można się wyminąć. Na górzystym południu, albo w Alpach, takie drogi często się spotyka. Myślę, że przejeżdżam ich przynajmniej kilkadziesiąt rocznie, nawet u nas w okolicy by się trochę znalazło. Można się przyzwyczaić. ;)

Tom_Cat pisze:Małe zdjęcie, to niedowidzę. :lol: Zamieść większe. :mrgreen:

Oczywiście masz na myśli zdjęcie plaży. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Postautor: Tom_Cat » poniedziałek, 18 lut 2013, 20:24

Konrad pisze:Te drogi na Elbie nie są jeszcze takie złe. Moje ulubione to takie, gdzie ledwo mieści się jeden samochód, a droga jest dwukierunkowa, najlepiej jeszcze jak są przyklejone do skalnego urwiska. :lol:
I tylko jeden samochód jedzie dalej. :lol:
Konrad pisze:Oczywiście masz na myśli zdjęcie plaży. :mrgreen:
Oczywiście. :mrgreen:

Wróć do „Toskania”