Połączenia lotnicze - Emilia-Romania.

Awatar użytkownika
Linx
Moderator

Połączenia lotnicze - Emilia-Romania.

Postautor: Linx » czwartek, 1 gru 2016, 19:44

Do Emilii-Romania można dostać się następującymi liniami lotniczymi:

Ryanair
strona internetowa: https://www.ryanair.com/pl/

Połączenia bezpośrednie:

Kraków (KRK) – Bolonia (BLQ) [Bolonia - Kraków]
Orientacyjny czas podróży: 1 godz. 50 min.

Warszawa Modlin (WMI) – Bolonia (BLQ) [Bolonia - Warszawa Modlin]
Orientacyjny czas podróży: 2 godz. 05 min.

Wrocław (WRO) – Bolonia (BLQ) [Bolonia -Wrocław]
Orientacyjny czas podróży: 1 godz. 45 min.

WIZZ Air
strona internetowa: https://wizzair.com/pl-pl/

Połączenia bezpośrednie:

Katowice (KTW) - Bolonia (BLQ) [Bolonia - Katowice]
Orientacyjny czas podróży: 1 godz. 40 min.
Awatar użytkownika
wowa

Re: Połączenia lotnicze - Emilia-Romania.

Postautor: wowa » piątek, 27 sty 2017, 21:23

MIEJSCE: lotnisko w Bolonii
PROBLEM: 2 godziny czasu między planowym przylotem, a następnym lotem
PRZEWOŹNIK: oba loty Ryanair
NIESTETY: Ryanair nie sprzedaje biletów wieloetapowych, a zatem nie musi organizować transferu między kolejnymi samolotami.

PYTANIA do tych, którzy coś takiego doświadczyli, właśnie w Bolonii, właśnie z Ryanair'em:
1. Czy lotnisko w Bolonii posiada strefę, przez którą można się dostać z samolotu, którym właśnie się przyleciało, od razu do strefy z "gate'ami", bez ponownych kontroli?
2. Czy Ryanair akceptuje pierwsze sprawdzenie karty pokładowej dopiero przy "gate'cie"?

Coś takiego to w ogóle istnieje - kiedyś tego doświadczyłem; wówczas bagaż check-in jest przez obsługę lotniska transferowany do następnego samolotu, bo jego podjęcie przez pasażera oznaczałoby wyjście ze strefy transferowej i konieczność ponownych kontroli.
Awatar użytkownika
Tom_Cat
Administrator

Re: Połączenia lotnicze - Emilia-Romania.

Postautor: Tom_Cat » piątek, 27 sty 2017, 22:17

Ja mogę rozwiać tylko część Twoich wątpliwości, ponieważ Aeroporto Guglielmo Marconi di Bologna odwiedziłem końcem roku 2013 i też miałem tam przesiadkę. Różnica była taka, że miałem zdecydowanie więcej czasu. A terminal był wtedy w totalnej przebudowie. :lol: Szkielety nowych konstrukcji, tymczasowe przejścia, ścianki z regipsów i kable wiszące z sufitu były wszędzie. Od tego czasu pewnie nastąpiły zmiany. :mysli03:
wowa pisze:NIESTETY: Ryanair nie sprzedaje biletów wieloetapowych, a zatem nie musi organizować transferu między kolejnymi samolotami.

Zgadza się, nie występuje coś takiego jak bilety wieloetapowe, są tylko z punktu do punktu i w Ryanairze nie istnieje coś takiego jak transfer. Wszystkie przesiadki są na własną odpowiedzialność. Nawet jakbyś miał lecieć fizycznie tym samym samolotem na obu trasach, to musisz z niego wysiąść udać się do terminala, a potem wsiąść ponownie.
wowa pisze:1. Czy lotnisko w Bolonii posiada strefę, przez którą można się dostać z samolotu, którym właśnie się przyleciało, od razu do strefy z "gate'ami", bez ponownych kontroli?

Na planie terminalu nie mogę znaleźć czegoś takiego jak tranzyt. Jak ja byłem, to wtedy taka opcja nie była dostępna.
wowa pisze:2. Czy Ryanair akceptuje pierwsze sprawdzenie karty pokładowej dopiero przy "gate'cie"?

Jeśli podróżujesz z bagażem podręcznym, to tak. Jeśli masz do nadania bagaż, to pierwsza weryfikacja jest przy stanowisku check-in.
wowa pisze:Coś takiego to w ogóle istnieje - kiedyś tego doświadczyłem; wówczas bagaż check-in jest przez obsługę lotniska transferowany do następnego samolotu, bo jego podjęcie przez pasażera oznaczałoby wyjście ze strefy transferowej i konieczność ponownych kontroli.

Istnieje, ale nie w Ryanairze. :lol: Jak lecisz z przesiadką przez jakiś hub, trasa np. WRO – CTA, to nadajesz bagaż we WRO, a odbierasz w CTA, a to, że po drodze przesiadasz się jeszcze w MUC, MXP, to już bagaż Cię nie interesuje. Jesteś wtedy pasażerem tranzytowym. Plus tego systemu jest taki, że jak pierwszy lot się spóźni, to przewoźnik zapewnia Ci lot następnym. O minusach nie będę pisał. :lol:

Wróć do „Emilia-Romania”